Fronty szklane czy lakierowane ?

Fronty lakierowane czy szklane ? Pewnie wielu z was stanęło przed tym dylematem przy zabudowie kuchni. Choć jedne i drugie fronty stosowane są również w zabudowach pokojowych,opiszę je w oparciu o kuchnię. Dziś chciałbym trochę rozwiać wątpliwości co wybrać. Na jednej z realizacji projektu poznałem właściciela firmy Ja-Rys, gdzie była montowana kuchnia w szkle. 

 

 

 

 

 

Szkło było zamontowane na frontach szafek, bokach słupków i oczywiście miedzy szafkami i blatem.  Powiem szczerze, że jeśli chodzi o szklane fronty sam miałem sceptyczne podejście do tego tematu. Rozmowa z właścicielem firmy spowodowała , że zupełnie inaczej spojrzałem na zagadnienie frontów szklanych.  Kiedy rozważamy fronty szklane pierwszym argumentem przeciw jest to czy taki front się nie potłucze. Przyklejone szkło do płyty meblowej jest bardzo odporne na uszkodzenia. 

Zobaczcie poniżej : 

Następna rzecz przez, którą często rezygnujemy z frontów szklanych to ich cena. Wydaje nam się, że są dużo droższe. Co jest nie do końca prawdą, w firmie Ja-Rys są w cenie frontów lakierowanych. 

Kolejnym argumentem przemawiającym za szkłem jest fakt, iż bardzo ciężko je zarysować, co przy frontach lakierowanych jest bardzo łatwe. Fronty lakierowane z upływem czasu zmieniają kolor. Wymieniając uszkodzony front lub dorabiając po jakimś czasie front lakierowany , będzie on różnił się odcieniem koloru. Przy szkle taka sytuacja nie będzie miała miejsca.

Efekt połysku i gładkości powierzchni przy szkle jest idealny, co przy frontach lakierowanych różnie z tym bywa. Efekt końcowy montażu kuchni i argumenty właściciela mnie przekonały co do frontów szklanych a was? Jeśli nawet was nie przekonały, to może dadzą wam impuls do rozważenia takiej opcji:) 

Jeszcze kilka ujęć kuchni i szafki tv