Home Decor 2020

Wnętrzarskie nowości na HOME DECOR 2020

Każdy, kto profesjonalnie zajmuje się wnętrzami, powinien tu być: od 25 do 28 marca odbyła się w Poznaniu kolejna edycja biznesowych Targów Wnętrz HOME DECOR 2020. Wydarzenie to, co roku odwiedzane przez ponad 20.000 zwiedzających z kilkudziesięciu krajów, jest jedną z najważniejszych w Polsce biznesowych prezentacji najnowszych trendów w dekoracjach i aranżacji wnętrz.

– HOME DECOR to ważne spotkanie branży wnętrzarskiej i dekoracyjnej: producentów, importerów, dystrybutorów i hurtowników artykułów do dekoracji i aranżacji wnętrz. Stanowi przestrzeń do nawiązywania relacji między producentami i dystrybutorami a blogerami, projektantami i architektami wnętrz – mówi dyrektor Targów HOME DECOR Kinga Dobrowolska-Baczkun. Interesująca dla siebie ofertę znajdą tu przedstawiciele sieci handlowych i DYI, sklepów stacjonarnych i online oraz salonów wyposażenia wnętrz.  Na ekspozycji zobaczyć można nowe kolekcje dekoracji stojących i ściennych, oświetlenia, tekstyliów, ceramiki, szkła oraz innych elementów dekoracyjnych.

Bloggers Zone

Hitem ekspozycji będzie znana z poprzednich edycji strefa trendów Bloggers Zone. To inicjatywa grupy pięciu opiniotwórczych blogerek wnętrzarskich, projektantek wnętrz, które przy współpracy z wystawcami – wykorzystując własną kreatywność i znajomość trendów – zaaranżują specjalną przestrzeń na ekspozycji targów HOME DECOR. Partnerami strefy są między innymi takie marki jak: ALTAVOLA, FARGOTEX, AGMAMITO, BENJAMIN MOORE, MILOO HOME, MOSS MOSS, Sfera Group, Gala Collezione, WFM Kuchnie, BELLDECO, FORMANI, ANIRO, RONDO, LONDON ART, TOP TEXTIL, ZAND TRADE. Powstanie ciekawa przestrzeń, pełna inspiracji i pomysłów na aranżację wnętrz.

W tym roku będzie to edycja specjalna, obfitująca w wiele ciekawych prelekcji i warsztatów. Trendy w projektowaniu i aranżacji wnętrz na najbliższy rok omówi Dagmara Jakubczak – trendwatcher, krytyk designu, historyk sztuki, projektantka wnętrz, która przemierza świat w poszukiwaniu inspiracji i poszerzaniu wiedzy o najnowszych trendach i tendencjach. Na ekspozycji odbył się także cykl „Śniadań z marką”, które były okazją dla architektów, projektantów i bloggerów do zapoznania się z nowościami wiodących marek wnętrzarskich w swobodnej, bardziej osobistej atmosferze. Ponadto w trakcie wykładów w streefie Bloggers Zone mowa była o projektowaniu przestrzeni outdoorowej i komunikacji marki w branży wnętrzarskiej. Eksperci homebook.pl podzielili się swoją wiedzą, na temat sztuczek i trików zwiększających zasięg organiczny na Facebooku oraz siły słów na Instagramie. Mossmoss.pl zaprasza z kolei na warsztaty „Zielone dekoracje wnętrz” (wymagane zapisy) – pawilon 5G.

Premiera kolekcji „HORBOWY NOWA ERA”

W ramach targów HOME DECOR odbyła się wystawa „Horbowy Nowa Era”, na której zaprezentowana została wspaniała kolekcja form artystyczno-użytkowych profesora Zbigniewa Horbowego, w tym absolutnie unikatowa kolekcja „Kobaltowy Horbowy”. Kolekcja szkła „dawnych”, a jednak wciąż „współczesnych” mistrzów powstała przy wtórze syczącej pary formowanego szkła, postukiwaniu stalowych nożyc i brzęku piszczeli. Wyjątkowa i niepowtarzalna, łączy w sobie szlachetność rzemiosła z wirtuozerią formy i wyrafinowaną kulturą szkła. Nasycona miłością do piękna i niemalże alchemiczną barwą niczym ambrozja spływa na nasze zmysły, głaszcząc tycjanem, malachitem, magicznym kobaltem, czy rubinowym refleksem unikatowych kształtów spod ręki mistrza Zbigniewa Horbowego.

Wystawie „HORBOWY NOWA ERA” towarzyszły spotkania ze współtwórcami projektu Horbowy Nowa Era, mianowicie technologiem, inżynierem Zbigniewem Tomaszewskim, który przez wiele lat udoskonalał technologię szkła selenowo – kadmowego współpracując z profesorem Horbowym w hucie „Barbara” tzw. „Artystycznej” w Polanicy Zdroju. Swoją obecnością zaszczycili nas także, mistrz hutnictwa Leszek Kulawiak, mistrz Krzysztof Dżendżera, topiarz Jan Kasprowicz, a także założyciel „Leśnej Huty” w Szklarskiej Porębie, w której powstały wszystkie szkła z kolekcji Horbowy Nowa Era, mistrz Henryk Łubkowski, czyli elita polskiego hutnictwa szklarskiego – pawilon 5G, stoisko 104

Strefa światła Light up!

Strefa światła to nowość tegorocznej edycji. Wprawdzie już w poprzednich latach oświetlenie stanowiło ważny element ekspozycji, jednak w tym roku po raz pierwszy organizatorzy postanowili stoiska firm prezentujących produkty oświetleniowe w czytelny sposób oznaczyć i zaprezentować zwiedzającym pod wspólną marką Light up! W strefie światła swoje najnowsze kolekcje przedstawią m. in. ALTAVOLA DESIGN, ARTEVENTY, CANDELLUX Lighting, CASA REGAL, ELEKTROZEL, KRAFTPOLYMER, NOWODWORSKI, ROMANTIC HOME INTERIORS, TK Tomasz Krywult czy ZUMA LINE – pawilon 5.

Fresh Start

Nowością była także strefa debiutantów Fresh Start. To oferta dla tych, którzy po raz pierwszy zechcieli zaistnieć podczas międzynarodowego wydarzenia, jakim są targi HOME DECOR i pokazać swoje produkty szerokiemu gronu odbiorców. Wśród tegorocznych ‘świeżaków’ zobaczymy takie firmy jak:  Borowska Anna, Eco-Deco-Art., Ficelle, Glastech, Moss Moss, Inne lustra, Latela i Pantera. – Liczymy na to, że propozycje przedstawione przez nowe firmy, których zwiedzający HOME DECOR do tej pory nie mieli okazji oglądać w Poznaniu, będą sporą dawką inspiracji. Dla samych uczestników strefy Fresh Start udział w tym wydarzeniu powinien być silnym impulsem do rozwoju – wyjaśnia Kinga Dobrowolska-Baczkun.

Strefa Patchwork

Strefa Patchwork, czyli rzemiosło na żywo – to kolejna nowa ekspozycja na targach HOME DECOR. Na wystawie o powierzchni 250 mkw swoje najlepsze prace pokażą przedstawiciele Grup Patchworkowych z prawie całej Polski. W skład tych grup wchodzi kilkadziesiąt osób z  każdego regionu. Spotykają się najczęściej raz w miesiącu, żeby rozwijać swoje umiejętności i wiedzę, pomagać sobie i dzielić się doświadczeniami. Często działają charytatywnie, angażując się w różne akcje i wystawiając na licytację swoje patchworki. Brali udział w szyciu narzut przeznaczonych na licytacje wspierające WOŚP. Wszystkie grupy szyją poduszki-serduszka wspierające rehabilitację pacjentów po mastektomii w ramach „Projektu Serce od Serca”. Wiele osób jest zaangażowanych w szycie kołderek dla chorych dzieci w ramach Projektu Za Jeden Uśmiech. We Wrocławiu szyli pokrowce na kliny dla pacjentów po mastektomii, w Krakowie gadżety brydżowe na doroczny konkurs familijny, a w Łodzi poduszki dla dzieci na oddziałach onkologicznych. Szyli workoplecaki dla dzieci w Tanzanii, a ostatnio biorą udział w szyciu narzut dla Australii. Ekspozycji towarzyszyły warsztaty szycia patchworków dla zwiedzających. 

Ina koniec jeszcze kilka zdjęć z targów