Home Decor już za nami

Home Decor  już za nami … Każdy  z odwiedzających targi na pewno znalazł coś ciekawego dla siebie. Targi podzielone były tematycznie na dekorację, światło, tekstylia, wyposażenie kuchni i łazienki , wykończenia wnętrz.

Polscy i zagraniczni wystawcy zaprezentowali swoje najnowsze kolekcje i rozwiązania techniczne. Nie chcę się rozpisywać szczegółowo nad każdym wystawcą bo to nie ma sensu.  Kto był to wybrał coś dla siebie, a kto nie był to musi odwiedzić targi za rok.  

Interesującym zagadnieniem, które może zainteresować wiele osób są listwy przypodłogowe wyglądające jak te z MDF.   Kto montował to wie jak ciężko w klasycznych listwach uzyskać ładne łączenie na narożnikach, czy brak szczeliny przy ścianie i podłodze…bez akrylu ani rusz 🙂 alternatywą są listwy przypodłogowe TEJA . 

Dlaczego warto zwrócić uwagę na tą listwę? Nacinając skosy pod narożniki nie przecinamy okleiny , przez co mamy ładny narożnik bez szczelin. Listwa posiada na górnej i dolnej krawędzi elastyczną  uszczelkę, która niweluje szczeliny przy ścianie i podłodze.  Wierzchnia warstwa pokryta jest tworzywem, które jest o wiele bardziej odporna od okeiny  na MDF-ie.

Tak wyglądają nacięcia na listwie do narożników wewnętrznych i zewnętrznych  oraz zakończenia. A wykonuje się je taka gilotyną.

Myślę że warto rozważyć zakup takich listew, efekt rewelacyjny:) 

Spacerując między stoiskami targów mój wzrok przykuła dekoracja ścienna ProFilc.

Względy estetyczne to jedno, ale oprócz tego dzięki użytym materiałom ( Nitona + naturalny wełniany filc ) posiada właściwości akustyczne. Panel ścienny można konfigurować w dowolny sposób w szerokiej kolorystyce.

Na stronie dostępny jest konfigurator , dzięki któremu stworzymy i zamówimy swój ścienny panel akustyczny. 

Koniec rozpisywania się bo tu już nietuzinkowe mebel mówią same za siebie, całą ofertę można znaleźć na stronie Quadri Versi

 

W trakcie tegorocznych targów Meble Polska możecie zobaczyć nową kolekcję mebli Gawin Meble by Eva Minge, a także odwiedzić stanowisko firmy Eurofirany, w której ofercie znajdziecie linię Italissima Home by Eva Minge.

 

Nie zabrakło też Irka Bielenika, który rozmawiał z Dr Marekiem Borowińskim, specjalistą psychologii koloru i visual merchandisingu, Shop Doctor, ambasadorem marki Toptextil.

I na koniec jeszcze kilka zdjęć:)