MEETBLOGIN’2015- czyli blogerzy w Łodzi

Łódź Design Festiwal 2015 powolutku przechodzi do historii. O samym festiwalu słów kilka w kolejnym poście. Dziś kilka słów chciałbym poświęcić wydarzeniu, które miało miejsce podczas festiwalu, a mianowicie MeetBlogIn, czyli spotkaniu blogerów  wnętrzarskich. Cała ekipa wnętrzarska zebrała się punktualnie o godzinie 10.00 w Art- Inkubator przy ul.Tymienieckiego gdzie mieściło się również Centrum Festiwalowe.Review Android Smartphone

 

 

 

 

m1 m2

Ula Michalak(interiorsdesignblog.com)  organizatorka spotkania wraz z przedstawicielami firm, które wsparły organizację spotkania i przywitała blogerki i blogerów.

m3 m4 m5

meetblogin2015_dziekujemy

Po ustaleniu szczegółów organizacyjnych MEETBLOGIN, przyszedł czas na pierwszy wykład pod patronatem Ceramiki Paradyż z udziałem marki Purmo i Ikea.

„Nie sztuka być projektantem” panel dyskusyjny poprowadzony przez Magdalenę Smuś – architekt oraz Katarzynę Jaros -Puzio, stylistkę wnętrz poruszył zagadnienie współpracy architekta, projektanta z klientem czy też z wykonawcą. Burzliwa dyskusja i wymiana swoich doświadczeń dała każdemu garść informacji jak usprawnić swoją pracę.

m6m8

m7

 

Po praktycznych rzeczach przyszedł czas na trochę historii design’u. „Myśl w projektowaniu, czyli gdzie kończy się design, a zaczyna kopia” pogawędka Dagmary Jakubczak, historyk sztuki, projektantki wnętrz, blogerki wnętrzarskiej (www.forelements.pl).Design to myśl, to idea. W sztuce, koncepcja artysty ma przede wszystkim poruszać, w projektowaniu użytkowym – produkt końcowy przed wszystkim spełniać potrzeby odbiorcy. Niemniej, punktem wspólnym dla obu dziedzin jest ciężka praca twórcy – od pomysłu do realizacji. To lata nauki i zbierania doświadczeń, inwestowania i prób. Odbiorca widzi w sklepie już gotowy produkt i bardzo często nie zdaje sobie sprawy, że jego powstanie i wersja końcowa były często poprzedzone wielkim nakładem myśli, wysiłku, czasu i pieniędzy. Dlaczego określone meble stały się kultowe? Bo przetrwały próbę czasu, dekady użytkowania i wciąż służą oraz cieszą i pięknie wyglądają.Ponadczasowe dzieła sztuki lub projekty przemysłowe mają też inną cudowną wspólną zaletę – zarażąją oraz inspirują, zachęcają do dalszych poszukiwań. Trzeba przy tym pamiętać, że czym innym jest pójście za niematerialną ideą, a czym innym – za bardzo materialną formą.(źródło:www.interiorsdesignblog.com)  

Krótko i treściwie z małą dawką humoru, a umiejętne przejście prowadzącej od prac Malewicza do grzejników Purmo  zaskoczyło nawet samego przedstawiciela firmy, która miała patronat nad wykładem.

.m9 m10

Krótki wykład Oskara Zięty na temat druku cyfrowego Interprint to ostatni punkt dnia przed przerwą obiadową.

m11 m12

Z nowymi siłami, zwarci i gotowi stawiliśmy się  w Book&Cook na OFF Piotrkowska. Miał tam się odbyć konkurs fotograficzny pod patronatem Sofa Company Polska. Wszyscy nastawili się na fajną zabawę, no i oczywiście każdy chciał zgarnąć nagrodę:) Konkurs był bardzo prosty, trzeba było zrobić fajne zdjęcie sofy która miała dojechać do Book&Cook  i wysłać do organizatora. W śród nadesłanych zdjęć miało być wybrane to najfajniejsze, które wygra. Lecz niestety, ktoś z działu marketingu nawalił i sofa nie dotarła. I z fajnej zabawy nic nie wyszło, szkoda, że brak profesjonalizmu jeszcze zdarza się w niektórych firmach.

m15 m16

Pobyt w klimatycznym wnętrzu Book&Cook zakończyła prezentacja produktów firmy Roca, i dyskusja w temacie łazienkowym.

Dalsza część dnia, a w zasadzie wieczoru to gala wręczenia nagród ”must have” oraz bankiet z okazji otwarcia Łódź Design Festiwal. Niestety ja nie mogłem uczestniczyć w tych wydarzeniach, ale fotki z gali jak również z całego meetblogin wykonane przez Karolinę Grabowską znajdziecie tutaj.

Drugi dzień spotkania to dwa wykłady związane z przestrzenią internetową i blogową. Pierwszy z nich prowadzony przez Artura Jabłońskiego (Jeszcze Jeden Blog)– Hej, spójrz tutaj – to mój blog! O przyciąganiu czytelników”  przybliżył  blogerom narzędzia, które pozwolą zwiększyć liczbę czytelników. Druga prelekcja po części była związana z pierwszą lecz Michał Andrzejewski ( Marketingowa Moc) położył nacisk na aspekty czysto marketingowe, jak się dać odnaleźć w sieci, na co zwrócić uwagę aby witryna była lepiej pozycjonowana, czy też jak budować swoja wiarygodność z czytelnikami i partnerami. Myślę, że oba wykłady były bardzo pomocne dla każdego blogera. Ja kilka uwag wprowadzę w życie na pewno ? 

Warto też zwrócić uwagę na aplikację  INTIARO za pomocą której każdy może zaprojektować swoje wnętrze. Mobilny katalog z ogromną ofertą produktów różnych producentów, pozwala wykonać aranżację 3D każdemu bez potrzeby korzystania ze skomplikowanych programów. Stale powiększana baza produktów zaspokoi nawet najbardziej wymagających . Poniżej krótki filmik prezentujący możliwości aplikacji INTIARO .loadYouTube();

 

Udane spotkanie blogerskie zakończył spacer po wystawach Łódź Design Festiwal, a szczegóły z wystaw w następnym wpisie… i do zobaczenia za rok