San Vito Lo Capo – nowy wymiar pizzy

Miałem przyjemność brać udział w tworzeniu nowego smakowitego miejsca w woj. Świętokrzyskim. W miejscowości Ruda Maleniecka powstała pizzeria San Vito Lo Capo z piecem opalanym drzewem. Serwowana pizza będzie tworzona z najwyższej jakości składników sprowadzanych ze słonecznej Italii. Ciasto do pizzy będzie wyrabiane na miejscu na bazie specjalnej receptury. Lokal, który powstał miał być w zamyśle bardzo klimatyczny, ciepły do którego z przyjemnością będzie się wracać. A czy to się udało sami musicie go odwiedzić i ocenić.

O całości działań za chwilę. Jeśli będziecie jechać drogą 74 do Kielc lub z Kielc , trzeba zjechać 500 m w kierunku Radomska drogą 42

I oczywiście na bieżącą wszystkie informacje na facebooku: https://www.facebook.com/san.vito.lo.capo.pizzeria

A teraz przechodzimy do kilku słów o działaniach w lokalu. Zakres prac był spory. Poza posadzką i sufitem z płyty OSB nie było nic.

Pierwszy krok to wyburzenie części ściany , dla uzyskania większej przestrzeni. Następnie poszły płyty g-k na ściany i sufit. Równolegle z montażem płyt, tworzyła się instalacja wod- kan, elektryczna oraz odbywał się montaż klimatyzacji, która pełni też funkcję ogrzewania.

Po doprowadzeniu lokalu do stanu tzw. zero można było zacząć prace przystosowujące lokal do wymogów sanepidu. Ściankami z g-k zostało wydzielone WC dla klientów oraz magazyn i pomieszczenia socjalne dla personelu. Kolejnym krokiem było ułożenie gresu na podłodze w części kuchennej i pomieszczeniach WC .

Kiedy płytki zostały już za fugowane, a ściany pomalowane – przyszedł czas na montaż najważniejszego elementu, czyli serca pizzerii. Piec opalany drewnem wykonała firma Piece Calabria

Po piecu przyszedł czas na montaż drzwi, lamp, mebli i przepięknej fototapety z włoską uliczką, która spina całość wystroju wnętrza. Fototapeta została wykonana na płótnie malarskim, pod wymiar. Zamówienie wykonała ekipa z Ulala – Fototapety z efektem Ulala i tak jest …:) A do tego przesympatyczna obsługa, zacytuję kilka słów z korespondencji.

Szanowny Panie!
Właśnie otworzyliśmy szampana! … bezalkoholowego rzecz jasna, w końcu jesteśmy w pracy! Musieliśmy uczcić to, że znalazł nas Pan w gąszczu internetowej sieci, wybrał jedno z najpiękniejszych zdjęć i zamówił wysokiej klasy wydruk.
Świętowanie nie mogło trwać zbyt długo. Cała naprzód! – zawołała szefowa i błyskawicznie załoga zabrała się do pracy. Jeśli chcesz dowiedzieć się co było dalej w tej opowieści… musisz zamówić tapetę w Ulala 🙂

I na koniec jeszcze kilka fotek które mam nadzieje zachęcą do odwiedzenia i skosztowania pizzy w San Vito Lo Capo… POLECAM!!!