Warsztaty dla architektów

W zeszłym tygodniu miałem przyjemność gościć na warsztatach dla architektów zorganizowanych przez Studio Oświetlenia FENICE w hotelu Andel’s w Łodzi. Przybyli goście mogli się zapoznać podłogami, oświetleniem, osprzętem elektrycznym, systemem inteligentnego domu, wystrojem okiennym oraz wyposażeniem łazienek. 

DSC_1165 DSC_1207

Poniżej program spotkania.

Program kopia

W imieniu organizatora przywitał uczestników warsztatów Pan Rafał Jaworski, który czuwał nad przebiegiem całego spotkania. 

Na pierwszy rzut poszyły podłogi marki Haro. Przedstawiciel firmy zaprezentował szeroką ofertę producenta. Jednym z ciekawych produktów jest najcichsza na rynku podłoga laminowana. Marka HARO jako pierwsza na świecie wprowadziła do swojej oferty panele podłogowe posiadające system ComforTec
umożliwiający przyklejenie podłogi do podłoża eliminując tym samym efekt rezonansu (stukania).
Klejenie paneli do podłoża nie wyklucza w żaden sposób możliwości samodzielnego montażu, tak jak w przypadku innych paneli laminowanych możemy je montować samodzielnie. 

DSC_1172

System inteligentnego domu FIBARO to kolejny punkt spotkania. Pan Piotr Bryjak przedstawiciel na region łódzki przybliżył zalety systemu i sposób montażu. Trzeba zaznaczyć że większość systemu możemy montować już po wykończeniu domu bez prucia ścian. Połączenie miedzy czujkami odbywa się bezprzewodowo, a całym systemem możemy sterować z urządzeń mobilnych. System spotkał się z dużym zainteresowaniem, świadczy o tym duża ilość pytani do Pana Piotra przy stoisku.

DSC_1175

DSC_1210

BMP Lighting to ciekawa propozycja lamp podtynkowych, to dla tych którzy lubią żeby im nic ze ściany nie wystawało. Oprócz lamp podtynkowych w ofercie firmy są również lampy natynkowe i plafony.

DSC_1193 DSC_1195

DSC_1192 DSC_1196

DSC_1201

 

Przed przerwą kawową zaprezentowała się jeszcze firma NOTA BENE, która posiada w swojej ofercie szeroką gamę osprzętu oświetleniowego. Oni zrobią dla ciebie twój wymarzony wyłącznik.

Podczas przerwy kawowej można było porozmawiać z przedstawicielami firm i otrzymać materiały pomocne w pracy. 

DSC_1216 DSC_1211

DSC_1212 DSC_1213

 

Drugą część spotkania rozpoczęła przedstawicielka firmy EURO FIRANY,  która przedstawiła ofertę dotyczącą dekoracji okna i wystroju wnętrz.

DSC_1165 DSC_1220

Ciekawą propozycją do łazienki jest nowa muszla myjąca Aqua Clin Mera firmy GEBERIT , którą zaprezentowała Pani Małgorzata Jarosik .  Posiada ona podgrzewaną deskę, dyszę myjącą oraz suszącą. Sterowanie deską odbywa się za pomocą pilota. 

[youtube id=”XB_-KEbuzQA”]

DSC_1233

Gospodarz spotkania Pan Rafał zaprezentował oświetlenie Hiszpańskiej firmy ESTILUZ . Z całej bogatej oferty oświetleniowe o ciekawym design’u , mnie najbardziej zaciekawiła aplikacja za pomocą której możemy sobie zobaczyć jak lampa czy żyrandol będzie wyglądał w danym pomieszczeniu.

Krótki filmik ponizej:

[youtube id=”nHGMOZnB1Ow”]

Spotkanie zakończyły okładziny kamienne Silk & Stone ,które są ciekawą alternatywą dla ciężkiego kamienia oraz studio dźwięku BENEFIT .

DSC_1235

DSC_1241

 

 

Wśród uczestników rozlosowano upominki. 

DSC_1244 DSC_1243

DSC_1242

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.